FLASKA / GOLVVAS, glas, Erik Höglund, 1900-talets mitt.

264039. FLASKA / GOLVVAS, glas, Erik Höglund, 1900-talets mitt.

Bruntonad glasmassa med påklipp runt halsen samt sigill med ansikte på kroppen. Ej Signerad.
Höjd 48 cm.

Bruksslitage, repa efter drivsax, på ansiktet, från tillverkningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 48 cm.

Antal besök: 992