DRYCKESKANNA, sterlingsilver, London 1771-72. Vikt ca 735 gram.

2637632. DRYCKESKANNA, sterlingsilver, London 1771-72. Vikt ca 735 gram.

Invändig förgyllning. Punsad och ciselerad dekor av rocailler, blommor och blad samt vapen med devis i kartusch. Höjd 20 cm.

Smärre repor och bucklor, fotring med lagning tumgrepp något ojämnt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 367