VÄVKAM samt ROCKHUVUD, bemålad fur. 1800-talets början.

263697. VÄVKAM samt ROCKHUVUD, bemålad fur. 1800-talets början.

Fästmögåvor. Rikt skuren dekor med hjärtan samt originalmålning. Vävkammen märkt 1827.
Längd 45 - 59,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 45 - 59,5 cm.

Antal besök: 1 625