JORDGLOB på träfot, "Columbus Jordglob", Dr. R. Neuse och C Luther, Stockholm. 1900-talets första hälft.

260705. JORDGLOB på träfot, "Columbus Jordglob", Dr. R. Neuse och C Luther, Stockholm. 1900-talets första hälft.

Träfot på sockel, höjd ca 50 cm.

Smärre bruksslitage. Kompass saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 561