SLAGBORD "MARIA FLAP", Bruno Mathsson för Firma Karl Mathsson 1962. Brännmärkt.

260159. SLAGBORD "MARIA FLAP", Bruno Mathsson för Firma Karl Mathsson 1962. Brännmärkt.

Benställning på bok med skivor i teak. Bredd 90, längd 19,5-279 cm (4 st slag à 66 cm), höjd 73 cm.
Modellen formgiven år 1936.

Bruksslitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Modellen formgiven år 1936.

Bruksslitage, repor.

Antal besök: 2 809