Mahogny. Dekor med intarsia på insida luckor. Glasskiva i mittsektionen, uppvikbar klaff på ovansidan med invändig spegel. Bredd/längd 80, djup 38, höjd 113 cm.
Slitage, märken, repor.
Nyckel/nycklar finns.
Slitage, märken, repor.
Nyckel/nycklar finns.