SKÅL på FOT, med dekor troligen av Anna Petrus, Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1930.

2582480. SKÅL på FOT, med dekor troligen av Anna Petrus, Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1930.

Dekor av lejon i relief. Med hänklar. Längd ca 33 cm, höjd 13 - 16 cm.

Foten inbucklad i skål, mindre bucklor samt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 446