9 bemålade stenar
2 kulor i mörk glasmassaglas
1 lockskål i form av påskägg
2 äggformade vaser
1 glasägg
1 trä-ägg
1 keramiskt ägg
3 ägg med fågelfjädrar
1 fågelägg
1 fat med påskmotiv, majolika
1 ljushållare, signerad.
Bruksskick.
9 bemålade stenar
2 kulor i mörk glasmassaglas
1 lockskål i form av påskägg
2 äggformade vaser
1 glasägg
1 trä-ägg
1 keramiskt ägg
3 ägg med fågelfjädrar
1 fågelägg
1 fat med påskmotiv, majolika
1 ljushållare, signerad.
Bruksskick.