med titeln och numrerad I till XX, av tjugofyra, svartvita gravyrer som registrerar den kinesiska kejsaren Qianlongs strider, segrar och ceremonier, tryckta på dubbla sidor, i två storlekar, de tryckta mellan 1783-1785, 40 cm x 54,5 cm, fyra tryckta mellan 1786-1788 är större, 40 cm x 55,5 cm och ofta odaterade (20)
Helman (elev till J. P. le Bas som arbetade på originalplattorna) publicerade reducerade versioner mellan 1783 och 1785, och mellan 1786-1788 lade han till ytterligare åtta plattor som skildrade kejserliga ceremonier
*** Från en engelsk privat samling.