LUNTLÅSPISTOL ORIENTALISK, replika.

2540923. LUNTLÅSPISTOL ORIENTALISK, replika.

En replika av en orientalisk luntlåspistol.
Vapnet är ca 37 cm långt, och ca 18 cm högt.
Luntlåset inföedes under 1400-talet.
Pistolen är välgjord och fint dekorerad med pärlemor och beninläggningar.

Begagnat bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Begagnat bruksslitage.

Antal besök: 515