697. SLAGLÅSGEVÄR.

SLAGLÅSGEVÄR.
697. 2524734. SLAGLÅSGEVÄR.

Oktagonal och räfflad pipa ca 80,5 cm, helstockad med nätskuren kolvhals och kindstöd, laddstaken av mäassing, läderhänge och krutflaska medföljer.

Dålig styrka i hanfjädern, skador och slitage.

Tema

Vårens vapenauktion 2023

Gör en kostnadsfri värdering!
697. 2524734. SLAGLÅSGEVÄR.

Tema

Vårens vapenauktion 2023

Katalognr
697
Antal besök: 703