HÄNGE, med 7 diamanter, 18k vitguld tot 0.86 ct.

251370. HÄNGE, med 7 diamanter, 18k vitguld tot 0.86 ct.

Stämplad 18k C10
Briljantslipade diamanter stegrande storlek 0,02 ct. 0,04 ct. 0,08 ct. 0,12 ct. 0,16 ct. 0,20 ct. 0,24 ct. tot 0,86 ct.
Längd 2,6 cm, vikt ca 1,70 gram.

SI, Top Cape samt smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplad 18k C10

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 104