Stämplad 18k C10 Briljantslipade diamanter stegrande storlek 0,02 ct. 0,04 ct. 0,08 ct. 0,12 ct. 0,16 ct. 0,20 ct. 0,24 ct. tot 0,86 ct. Längd 2,6 cm, vikt ca 1,70 gram.
SI, Top Cape samt smärre slitage.