VICKE LINDSTRAND. Glasservis, 53 delar, kristall, "Citra" samt "Ambassadör", 1900-tal.

251228. VICKE LINDSTRAND. Glasservis, 53 delar, kristall, "Citra" samt "Ambassadör", 1900-tal.

11 Vinglas, Höjd:13 cm
12 Portvinsglas, Höjd: 10 cm
12 Snapsglas, Höjd: 9,5 cm
12 Selterglas, Höjd: 8,5 cm
6 Champagneglas, Höjd: 21 cm.

Ålders- och bruksslitage.

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Gör en kostnadsfri värdering!

11 Vinglas, Höjd:13 cm
12 Portvinsglas, Höjd: 10 cm
12 Snapsglas, Höjd: 9,5 cm
12 Selterglas, Höjd: 8,5 cm
6 Champagneglas, Höjd: 21 cm.

Ålders- och bruksslitage.

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Antal besök: 1 597