SLAGLÅSREVOLVER, "modell" Colt Paterson, 1800/1900-tal.

251017. SLAGLÅSREVOLVER, "modell" Colt Paterson, 1800/1900-tal.

Cal. 36.
Mynningsladdad.
Längd ca. 31 cm.
Uppdatering av beskrivning: revolvern är liknande/senare alltså en modell typ Colt Paterson efter, ingen original.

Slitage, slagmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Cal. 36.
Mynningsladdad.
Längd ca. 31 cm.

Slitage, slagmärken.

Antal besök: 4 895