TENNFÖREMÅL, 2 st.

249108. TENNFÖREMÅL, 2 st.

Kanna med höjd 15 cm. Handtag i trä. Stämplat på undersidan med 28 113.
Vas med höjd 17 cm. Inskription på ovandel "Minne från Ellméns affärskamrater 19 31/3 38". Stämplat i botten med Svenskt Tenn L8.

Åldersslitage. Vissa bucklor på kannan.

Gör en kostnadsfri värdering!
249108. TENNFÖREMÅL, 2 st.

Antal besök: 798