12 Selterglas, Höjd: 13 cm
12 Stora vinglas, Höjd: 12 cm
11 Mindre vinglas, Höjd:11 cm
11 Portvinglas, Höjd: 9 cm
5 Likörglas, Höjd: 9 cm
7 Snapsglas, Höjd: 8 cm.
Ålders- och bruksslitage. 1 vinglas med obetydlig nagg, 10 glas med nagg.
12 Selterglas, Höjd: 13 cm
12 Stora vinglas, Höjd: 12 cm
11 Mindre vinglas, Höjd:11 cm
11 Portvinglas, Höjd: 9 cm
5 Likörglas, Höjd: 9 cm
7 Snapsglas, Höjd: 8 cm.