VICKE LINDSTRAND. Glasservis, 58 delar, "Sickan" Kosta, 1900-talets mitt.

246522. VICKE LINDSTRAND. Glasservis, 58 delar, "Sickan" Kosta, 1900-talets mitt.

12 Selterglas, Höjd: 13 cm
12 Stora vinglas, Höjd: 12 cm
11 Mindre vinglas, Höjd:11 cm
11 Portvinglas, Höjd: 9 cm
5 Likörglas, Höjd: 9 cm
7 Snapsglas, Höjd: 8 cm.

Ålders- och bruksslitage. 1 vinglas med obetydlig nagg, 10 glas med nagg.

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Gör en kostnadsfri värdering!

12 Selterglas, Höjd: 13 cm
12 Stora vinglas, Höjd: 12 cm
11 Mindre vinglas, Höjd:11 cm
11 Portvinglas, Höjd: 9 cm
5 Likörglas, Höjd: 9 cm
7 Snapsglas, Höjd: 8 cm.

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Antal besök: 3 077