KERAMIK, 6 delar, Nittsjö, Gefle, Hackefors.

244774. KERAMIK, 6 delar, Nittsjö, Gefle, Hackefors.

Vas och 3 skålar, Nittsjö. Vasens höjd 18 cm.
Blomkruka "Viol", Gefle, höjd ca 12,5 cm.
Blomkruka, Hackefors, höjd ca 13,5 cm.

Bruksslitage, krackelyr. Violkrukan med smärre nagg längs fotring.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 585