BRUNO MATHSSON. Fåtölj, "Karin", Dux, 1960/70-tal.

244251. BRUNO MATHSSON. Fåtölj, "Karin", Dux, 1960/70-tal.

Originalklädsel.
Längd 75 cm
Höjd 78 cm
Sitthöjd 40 cm.

Åldersslitage. Bruksslitage.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Originalklädsel.
Längd 75 cm
Höjd 78 cm
Sitthöjd 40 cm.

Åldersslitage. Bruksslitage.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Antal besök: 7 860