BRUNO MATHSSON. Fåtölj, "Birgitta", Dux, 1960/70-tal.

244248. BRUNO MATHSSON. Fåtölj, "Birgitta", Dux, 1960/70-tal.

Originalklädsel.
Längd 70 cm
Höjd 73 cm
Sitthöjd 40 cm.

Åldersslitage. Bruksslitage.
Lagningar. Tyg med fläckar.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Originalklädsel.
Längd 70 cm
Höjd 73 cm
Sitthöjd 40 cm.

Åldersslitage. Bruksslitage.
Lagningar. Tyg med fläckar.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Antal besök: 5 346