SKÅLFAT, porslin, "Mignon", Elfie Stadler, Schramberg Majolikafabrik, Tyskland. 1950-tal.

244078. SKÅLFAT, porslin, "Mignon", Elfie Stadler, Schramberg Majolikafabrik, Tyskland. 1950-tal.

Svart och vit glasyr med harlekinmönster.
27 x 27 cm, höjd 4,5 cm.

Bruksslitage, mikrosmå glasyrbortfall på kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

27 x 27 cm, höjd 4,5 cm.

Antal besök: 5 119