JOSEF FRANK. LJUSSTAKAR, ETT PAR, TENN, FIRMA SVENSKT TENN, STOCKHOLM, 1957.

2439369. JOSEF FRANK. LJUSSTAKAR, ETT PAR, TENN, FIRMA SVENSKT TENN, STOCKHOLM, 1957.

Smalt skaft på rund fot, skålad ljusmanschett samt ljuspipor med flikig dekor. Höjd ca 36 cm.

Mindre intryckningar och repor. Bruksslitage. En ljusstake något sned.

Josef Frank (1885–1967)

Gör en kostnadsfri värdering!

Josef Frank (1885–1967)

Antal besök: 1 147