VASER I GLAS, 2 st, bl a Kontur, Vicke Lindstrand, Kosta, 1950-tal.

243529. VASER I GLAS, 2 st, bl a Kontur, Vicke Lindstrand, Kosta, 1950-tal.

1 vas i klarglas med svartlila dekor, höjd 16 cm, signerad Kosta, LH 1237
1 vas med etsad dekor av fjäril, ettikettmärkt Orrefors, Sweden.

Kalkbeläggning
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kalkbeläggning
Bruksslitage.

Antal besök: 1 754