SKÅP, bemålad furu, allmoge, daterad 1786.

243481. SKÅP, bemålad furu, allmoge, daterad 1786.

Överskåp med originalmålning.
Längd 113, bredd 50,5, höjd 110 cm.

Bruksslitage, senare toppskiva. Ställvis retuscherad målning på dörrkarmen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Överskåp med originalmålning.

Antal besök: 770