242974. STOP, SKÄKTKNIV samt KOPP, 3 delar, tenn, bl.a. Schreuder & Olsson, Stockholm. 1944.
1 st stop, Schreuder & Olsson, Stockholm, höjd 20 cm.
1 st skäktkniv, Olle Peterson, Bollnäs, längd 25 cm.
1 st kopp, Skurdal Pewter, höjd 6 cm.
Bruksslitage, repor, kopp med gravyr.