FREDRIKA BREMER. Blyertsteckning, daterad 1833, samt BOK.

242913. FREDRIKA BREMER. Blyertsteckning, daterad 1833, samt BOK.

Osignerad, a tergo tillskriven Fredika Bremer. Poträtt av Fil. dr. Greve Hans Wachtmeister 1828-1906. Mått 9 x 5,5 cm. Bok af Hans Wachtmeister med teckningar af Fritz von Dardel "Medhafskizzer". Utgiven av P.A. Norstedt & Söners Förlag 1884.

Bruks och åldersrelaterat slitage. Lätt solblekning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 595