LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Skultuna Bruk samt Nils Petter Linderberg, SundsWall. 1825-1870.

242863. LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Skultuna Bruk samt Nils Petter Linderberg, SundsWall. 1825-1870.

Stämplade "S:B N48" samt N.P.L. 16"
Höjd 18 cm.

Bruksslitage, repor, märken. Ljusstake av Nils Petter Linderberg med bucklor vid fotringen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18 cm.

Antal besök: 2 391