ARNE JACOBSEN. BORD, "Ägget", Fritz Hansen.

2425035. ARNE JACOBSEN. BORD, "Ägget", Fritz Hansen.

Skiva i skiktlimmad bok, vitlackerade metallben. Längd 115, bredd 84, höjd 70 cm.

Bruksslitage, smärre repor och fläckar. Benen med färgbortfall.

Arne Jacobsen (1902–1971)

Gör en kostnadsfri värdering!

Arne Jacobsen (1902–1971)

Antal besök: 1 707