SKEPPSUR, Bayard, Frankrike samt BAROMETER, Fischer, Tyskland. 1900-talets andra hälft.

242223. SKEPPSUR, Bayard, Frankrike samt BAROMETER, Fischer, Tyskland. 1900-talets andra hälft.

Runda urhus av mässing. Uret, höjd 5,5, diameter 18 cm. Barometer, höjd 5,5, diameter 12 cm, monterad på träplatta.

Bruksslitage. Fungerar.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Fungerar.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 152