LOCKURNA, porslin, dekor i underglasyrblått, märkt med Artemisia leaf, sannolikt Kangxi, Kina, 1700-tal.

241774. LOCKURNA, porslin, dekor i underglasyrblått, märkt med Artemisia leaf, sannolikt Kangxi, Kina, 1700-tal.

Rik dekor i form av lotusblommor och bladverk i underglasyrblått.

Höjd 36 cm.

Bruksslitage, lock med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 36 cm.

Antal besök: 1 060