INDUSTRILAMPOR, 2 st. Roshamns Mekaniska verkstad, Gårdveda och ElBe Nykvarn. 1900-talets andra hälft.

240606. INDUSTRILAMPOR, 2 st. Roshamns Mekaniska verkstad, Gårdveda och ElBe Nykvarn. 1900-talets andra hälft.

Metall, för vägg. Längd exklusive fäste, ca 55 respektive 60 cm, diameter 44 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 045