VÄGGANSIKTEN, 2 st, keramik, bl.a. Goldscheider, Österrike, 1900-talets första hälft.

238918. VÄGGANSIKTEN, 2 st, keramik, bl.a. Goldscheider, Österrike, 1900-talets första hälft.

Handmålade och glaserade.
Höjd 8 - 17 cm.

Smärre slitage, det mindre ansiktet med smärre glasyrbortfall på kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Handmålade och glaserade.
Höjd 8 - 17 cm.

Antal besök: 2 209