VAGGA, TÅG, 3 st. och MJÖLKPALL, allmoge, Medelpad,1800-tal.

237736. VAGGA, TÅG, 3 st. och MJÖLKPALL, allmoge, Medelpad,1800-tal.

Vagga, originalfärg, daterad 1840. Längd 90, bredd 50, höjd 59. Tråg, originalfärg, bomärkt, längd 60, bredd 20. Pall, bomärkt, daterad 1879.

Slitage. Pallens ben lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Pallens ben lös.

Antal besök: 1 145