BONSAIKRUKA / LACKARBETE med STÄLL, lack samt trä, Kina. 1800-tal.

237651. BONSAIKRUKA / LACKARBETE med STÄLL, lack samt trä, Kina. 1800-tal.

Rik dekor i form av lotusblommor och skulpturala scener. Träställ med utskuren dekor.
Längd 21,2, bredd 15,7, totalhöjd 14,2 cm.

Bruksslitage, Smärre skavanker på innerkant samt slitage under fötterna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 229