762. SLAGLÅSGEVÄR.

762. SLAGLÅSGEVÄR.
2373671. 762. SLAGLÅSGEVÄR.

Piplängd 89,5 cm. Oktagonal räfflad pipa, kaliber ca 8 mm, träkolv med stålladdstake. Pipan stämplad "HFS" och stämplad med ett kvarnhjul(?)

Skador och slitage, sprickor i kolven.

Tema

Höstens vapenauktion 2022

Gör en kostnadsfri värdering!
2373671. 762. SLAGLÅSGEVÄR.

Tema

Höstens vapenauktion 2022

Antal besök: 591