TAKLAMPA, förgylld metall, sannolikt S. Savadori, Firenze, Italien, 1900-talets mitt.

237242. TAKLAMPA, förgylld metall, sannolikt S. Savadori, Firenze, Italien, 1900-talets mitt.

I form av kärve. Guldfärgad metall, 5 ljuspunkter. Diameter ca 54, höjd 125 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 904