ARMRING, 925 Sterling silver, Taxco, Mexico, 1900-talets mitt. Vikt 65 gram.

235705. ARMRING, 925 Sterling silver, Taxco, Mexico, 1900-talets mitt. Vikt 65 gram.

Stel armring med gångjärn. Rikt ciselerad dekor.
Stämplad "925 Sterling, Taxco, Mex, CP"
Diameter ca 6-7 cm, bredd ca 9,5 cm.

Bruksslitage bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage bucklor.

Antal besök: 1 252