SKULPTUR, trä, samisk, man och kvinna med hund, sannolikt Willy Evensen, 1900-tal.

235185. SKULPTUR, trä, samisk, man och kvinna med hund, sannolikt Willy Evensen, 1900-tal.

Detaljrikt snideri. Längd 22,5 cm, bredd 10 cm, höjd ca 16 cm.

Smärre åldersslitage, ena skidan med tunn spricka sannolikt från tillverkningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 570