FRITZ KOCHENDÖRFER (1871-1942). Skulptur, ryttare på häst, No 217, Art Nouveau, ca 1920-tal.

2347204. FRITZ KOCHENDÖRFER (1871-1942). Skulptur, ryttare på häst, No 217, Art Nouveau, ca 1920-tal.

troligen bronsglaserad keramik, signerad, höjd ca 60 cm, längd 51 cm.

slitage, mindre avslag, svärd saknas, skada samt lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 501