SKRIVSBORDLAMPA, plåt och mässing, EWÅ, nr 502, 1950/60-tal.

232601. SKRIVSBORDLAMPA, plåt och mässing, EWÅ, nr 502, 1950/60-tal.

Grönlackerad plåt med mässingsarm vinklingsbar skärm. Längd 77 cm.

Bruksslitage, sprint för vinkelled saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 908