GLASSERVIS, 71 delar, pantograferad dekor, 1900-talets första hälft.

232351. GLASSERVIS, 71 delar, pantograferad dekor, 1900-talets första hälft.

23 vitvinsglas, delvis grön glasmassa, höjd ca 15 cm.
8 vinglas, höjd ca 15 cm.
21 sherry, höjd ca 8 cm.
6 snaps, höjd 13,5 cm.
4 grogg, höjd 13,5 cm.
9 selter, höjd ca 9 cm.

Enstaka nagg. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 vinglas, höjd ca 15 cm.
21 sherry, höjd ca 8 cm.
6 snaps, höjd 13,5 cm.
4 grogg, höjd 13,5 cm.
9 selter, höjd ca 9 cm.

Enstaka nagg. Bruksslitage.

Antal besök: 1 428