VÄGGVAS, keramik, Josef Ekberg, Gustavsberg. 1920-tal.

232190. VÄGGVAS, keramik, Josef Ekberg, Gustavsberg. 1920-tal.

Iriserande grön glasyr med gulddekor. Märkt "N153, 33, Gustavsberg, J.E."
Längd 14,5, bredd 12,5 cm.

Bruksslitage, smärre nagg på baksidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 14,5, bredd 12,5 cm.

Antal besök: 5 405