SKÅLAR, glaserat lergods, Jens von der Lippe, Norge, 1900-talets mitt.

228874. SKÅLAR, glaserat lergods, Jens von der Lippe, Norge, 1900-talets mitt.

Diameter 19 cm.

Bruksslitage, krackelyr, en skål med hårlinjespricka, diverse glasyrsläpp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 19 cm.

Antal besök: 1 133