228694. STOLAR 4 st, nyrenässans, sullamodell, 1800-talets andra hälft.
2 karmstolar, 4 stolar. Stoppad sits, tygklädda i likadant tyg.
2 karmstolar Karl Johan klädda med likadant tyg #228698.
Slitage, förekomst av sprickor, fläckar, slagmärken. Smutsig klädsel, delvis lös klädsel.