DÄNISCHER KÜNSTLER. Fiskare på Skagens strand.

2237480. DÄNISCHER KÜNSTLER. Fiskare på Skagens strand.

Dansk konstnär, fiskare på Skagens strand, olja på duk, 1900-talets mitt, signerad oläsligt (E. N...?) och hänvisar till ”Skagen”, det där. 66 x 96 cm, med ram ca. 76 x 106 cm.

Canvas minimalt vågig, minimala tecken på slitage.

Tema

Paintings Collection Nordic art

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 547