SKÅL, märkt "Jiajing", Kina,1900-tal.

222275. SKÅL, märkt "Jiajing", Kina,1900-tal.

Grön dekor med ristade 5-kloade drakar som jagar den flammande bägaren.

Höjd 6,5, diameter 14,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 6,5, diameter 14,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 701