MÄRKDUK, lin, 1796.

MÄRKDUK, lin, 1796.
222234. MÄRKDUK, lin, 1796.

Broderade monogram i form av släktträd kineserier i form av figurala motiv.
Från släktgård i Västergötland.

Mått 28 x 30 cm.

Bruksslitage, skador, blekt.

Gör en kostnadsfri värdering!
222234. MÄRKDUK, lin, 1796.

Mått 28 x 30 cm.

Bruksslitage, skador, blekt.

Antal besök: 1 077