Broderade monogram i form av släktträd kineserier i form av figurala motiv.
Från släktgård i Västergötland.
Mått 28 x 30 cm.
Bruksslitage, skador, blekt.
Mått 28 x 30 cm.
Bruksslitage, skador, blekt.