221141. RESEGARDEROB, Gustav Venner Kofferfabrik Berlin, Tyskland. 1900-talets första hälft.
Detaljer och spännen i mässing. Handtag i skinn. Bredd 70, djup 55, höjd 144 cm.
Bruks/åldersslitage. Skador på skinndetaljer, anlupen metall.
Nycklar saknas.