MATSERVIS, 42 delar, "Royal", Gefle Upsala Ekeby.

218129. MATSERVIS, 42 delar, "Royal", Gefle Upsala Ekeby.

13 tallrikar, diameter 24 cm.
12 djupa tallrikar.
11 assietter, diameter 18 cm.
1 såsskål på fat.
1 kanna, höjd 16 cm.
2 skålar, längd 26 cm.
2 fat, längd 23 cm.

2 djupa med lagning resp nagg. Bruksslitage, krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

13 tallrikar, diameter 24 cm.
12 djupa tallrikar.
11 assietter, diameter 18 cm.
1 såsskål på fat.
1 kanna, höjd 16 cm.
2 skålar, längd 26 cm.
2 fat, längd 23 cm.

Antal besök: 9 735