217164. DIVERSE bland annat Boda, Finel, Gustafsberg, Hackefors.
Muggar, 2 st, emalj, Finel, Finland.
Koppar med fat, Hackefors.
Terrin, "Hagtorn", Gustafsberg.
Gryta, Husqvarna.
Kanna, Bo Fajans mm.
Slitage. Krackelyr och missfärgning på terrin. Missfärgning på gryta och anlupet. Nagg på kanna.